ROCKWOOL HAKKINDA

ROCKWOOL Grubu

Global lider

Grup, hem konut hem de konut-dışı binalarda temel uygulama alanları için geliştirilen ürünlerle ve çözümlerle yalıtım endüstrisindeki global liderler arasında yer almaktadır. Akustik tavanlar ve kaplama levhaları gibi diğer inşaat ürünlerinin katkısı ile Grup, enerji etkin ve yangına dayanıklı binalara mükemmel bir akustik ortam ve konforlu iç mekan iklimi yaratmaktadır. Ayrıca modern altyapı için gürültü ve titreşim sistemlerinin yanı sıra,  bahçe bitkileri sektörü için yeşil çözümler, endüstriyel kullanım için özel fiberler, proses endüstrisi ve marin & offshore sanayi için etkili yalıtım üretiyoruz.

Dünya-çapında varlık

ROCKWOOL Grubu 1937 yılında kurulmuştur. 40'tan fazla ülkede 10,500'den fazla çalışanımız ile dünyanın büyük bir kısmındaki müşterilerin ihtiyacını karşılıyoruz. Grubun merkez ofisi Kopenhag'a yakın konumlanmıştır.
Grubun faaliyetleri Avrupa'nın büyük bir kısmında gerçekleşmekte olup, Rusya, Kuzey Amerika, Hindistan ve Doğu Asya'da üretim, satış ve servis faaliyetlerini genişletmekteyiz. Geniş iş ortağı ağıyla birlikte, Grubun ürünlerinin ve sistemlerinin global ölçekteki varlığı sağlanmaktadır.

Çevresel avantajlar

ROCKWOOL yalıtım, üretimi için kullanılan enerjinin 100 katından daha fazlasını tasarruf edebilecek birkaç üründen biridir. Zaten az miktarda olan enerji kaynaklarını korur ve fosil yakıt tüketimini asgariye indirerek hava kirliliğini ve CO2 salımını azaltır ve böylelikle de, sera etkisi, kirli hava ve asit yağmurları gibi çevresel sorunların azalmasına yardım eder.

Hayat kurtarıcı

ROCKWOOL yalıtımı yanmaz - ROCKWOOL taş yününün en hayati özelliklerinden biri erimeden 1000°C üzerindeki sıcaklığa dayanıklı olmasıdır.

Muhteşem konfor ve mükemmel iç mekan iklimi  

ROCKWOOL yalıtım, dondurucu soğuğu dışarıda bırakarak bizlere keyifli iç mekanlar yaratır. Sıcak iklimlerde ise taş yünü, iç mekan sıcaklığını serin tutmaya yardımcı olur. Akustik çözümlerimiz ise, birçok ülkelerdeki okullarda, hastanelerde, ofislerde ve spor tesislerinde iyileştirmeler sağlar.