ROCKWOOL İLE SÜRDÜRÜLEBİLİR YARINLAR

Sürdürülebilir, geri dönüşümlü ve yeşil ROCKWOOL ürünleri LEED ve BREAM sertifikası adayı projeler için en uygun seçimdir. ROCKWOOL yalıtım ürünleri yalnızca sürdürülebilir binalar yaratmakla kalmaz – üretiminde de sürdürülebilir yöntemler kullanılmaktadır.
Bağımsız denetçiler pasif yalıtım ile tüketimin azaltılmasının enerji tasarrufunun ilk adımı olduğunu kabul etmektedir. ROCKWOOL ‘un geniş ürün yelpazesi yeni ve mevcut binalarda dayanıklı, verimli ve çok yönlü termal yalıtım avantajlarından yararlanılmasını sağlar.
ROCKWOOL taş yünü doğal, sürdürülebilir ve geri dönüştürülebilir kaynaklardan yaratılmıştır. Taş mineral yünü ürünlerimiz, doğada bulunan ve sürekli yenilenen diyabaz kayalardan üretilmektedir. Yüksek teknolojili üretim sürecimiz çevreye duyarlı bir yaklaşım sağlamak için filtrelerden, ön ısıtıcılardan, art yakıcılardan ve diğer temizleme toplama sistemlerinden yararlanmaktadır.
Sürdürülebilir seçim
Doğru şekilde uygulanmış doğru bir yalıtım, daha düşük enerji faturaları ile kendi maliyetini kısa sürede çıkaran bir yatırımdır.
Yalıtım, enerji verimliliğinin artırılmasında son derece düşük maliyetli bir yoldur; sürekli olarak işlev görür ve hiçbir bakım veya değişim gerektirmez.
ROCKWOOL yalıtım, onlarca yıl boyunca aynı yüksek kalitede verim sağlamaya devam eder.
Mükemmel ısı özelliklerine ek olarak, ROCKWOOL ürünleri eşsiz akustik ve yangından korunma özellikleri ile göz doldurur.
Kurulumundan yalnızca beş ay sonra enerji giderlerinde artı değerde fark yaratmaya başlayacaktır. ROCKWOOL yalıtımı ömrü boyunca, üretiminde kullanılan enerjinin 100 katından fazla tasarruf eder.